Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Mnichov

4. 3. 2007

Obrazek 

Dnes jsme se brzy ráno vypravili do Mnichova na MVP a to  hlavně z důvodu uvidět opět pejska, kterého jsme Bonnie vybrali v loni v Leonbergu za ženicha. Byli jsme moc rádi, že jsme se na naší první německé výstavě mohli připojit k Boře, mamce naší Bonnie B.,  Cácorce H.  a jejím páníčkům Jarce a Jardovi.  Cesta byla skvělá a tak jsme již kolem 8.30 odhalili náš kruh leonků, pravda na velikost haly poměrně malý. No a první, po kom jsem zde pátrala byl náš vyvolený, Gullfax Löwe von Walhall. Nezklamal mě ani trošku, je to veliký, statný a moc milý pejsek a tak jsem fotila jako o život.

Hlášeno zde bylo celkem 52 leonků a dle mého úsudku  velice pěkných. Posuzování začalo kolem 10.00 . Pan rozhodčí Hellener byl důkladný. Gullfax mezi psy právem zvítězil a V1, CAC a CACIB si zasloužil.  No a na řadu přišly fenky. Bonči mamka Bora, která je jako veteránka ve skvělé kondici, byla ve třídě veteránek jediná a odnesla si V1 a CAC. Sestřička Cácorka, ve třídě šampionů také sama, s oceněním též V1 a CAC. No a jak je zvykem, do třídy otevřené je hlášeno vždy nejvíce psích slečen  a s naší Bonnie  nastoupilo do kruhu  dalších 8 velmi pěkných fen, které se ale typově  lišily. Byly zde drobné, ty měli prim a  robusnější, které se mě osobně  líbily více. Ale záleží na rozhodčím a my jsme tak s naší urostlejší Bonnie dostali známku V4 a  i tak jsem za ní moc ráda.  I zde v zemi vzniku leonů se mi potvrdilo, že co výstava a rozhodčí, to jiný názor na ideál krásy leonbergera. Ale pravdou je, že ať drobnější, či urostlejší, byly zde leoni krásní skoro bez vyjímky.   

A co mě zde oproti našim, tuzemským výstavám zaujalo nejvíce? Měli jsme kruh sousedící s kruhem, kde se odehrávaly všemožné psí akce. A tak jsem zde viděla agility, ukázku práce záchranářských psů, nástup zvířecí sanitky s ukázkou akce záchrany psa, atd...No prostě spousta nového a já odjížděla domů s nádherným pohárem a to za 4. místo a se spoustou zážitků, které jsem právě zde zažila poprvé.                                    

 

Náhledy fotografií ze složky