Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava KCHPL

15. 4. 2007

Klubový vítěz.jpg

Na klubovou výstavu jsme se vypravili s Bonnie a Adélkou. Předpověď počasí parádní, věděli jsme tedy, že nás čeká další krásný den s leonky. Hlášeno bylo celkem 134 leonbergerů.  Po vřelém přivítání s Buffonkem (Artušem Q.) a jeho páníčky jsme se vydali ukořistit co nejlepší místečko u kruhu. A vše mohlo začít.

Jelikož jsem měla s Bonnie spoustu času, nesměly jsme chybět u kruhu mladých a držet palce Artušovi a Aishe. Bohužel si ale Artuš umanul, že všem ukáže, jak vypadá paličatý leon a dělal v kruhu vše, co neměl. Jeho panička s ním ani nehnula a tak si Artuš vysloužil zcela právem známku VD. Paní rozhodčí Ovesná ho propouštěla se slovy, že ač je jí z toho do pláče, nelze jinak. Tak snad příště. Aisha Quin. měla svou premiéru a já jsem moc ráda, že ji se svou paničkou zvládla na jedničku a odnesla si známku V. Gratulujeme.
Také u ostatních kruhů, kde soutěžili sourozenci, neteře a synovci naší Bonnie jsme se zatnutými palečky přihlíželi  a drželi jsme je asi moc dobře, protože krásná Eliška, Dick, Dasty, Dášenka a Casper odešli všichni s krásnými výsledky. Máma Bora, Audrey Zařické údolí, získala ve třídě veteránů V2  za 12letou veteránkou, která na svůj věk vypadala moc pěkně a běhala jako mladice.  Soutěž vystavujících juniorů- dětí byla  pro naše holky zkouškou, protože byly obě propůjčeny. Adélka si se svým handlerem Honzíkem trošku zalaškovala, zato proti mému očekávání Bonnie s Kačenkou zvládly beze zkoušky vše úžasně a Kačka za svůj výkon získala pohár vítěztví.

Velikou radost jsem měla z Amandy a Arneeho, kteří přijeli jen tak okouknout, jak taková klubovka vypadá. Amanda je živel, veselá a hyperaktivní fenka, takže jsme měli o zábavu postaráno.

No a po pečlivém posouzení tříd psů přišly na řadu feny, tř. otevřená. Do kruhu jsme tedy nastoupily s početnou skupinou a všechny fenky byly dle mého názoru velice pěkné. Italský speciální rozhodčí G. Perosino byl velmi důkladný, přísný, na což nejsme u nás tolik zvyklí. Chyby, nedostatky a vše, co mu nesedlo k dokonalosti ať psa, nebo způsobu předvedení ihned komentoval před všemi. Hodně si zakládal na pohybu a tak mě s Bonnie nechal pěkně proběhnout, než vynesl svůj verdikt a zařadil Bonnie mezi 4 feny, které se měly utkat o pořadí. Byl to pro mě veliký úspěch a dá se říci, že mi to k radosti stačilo. Odpolední soutěže a hodnocní bylo od 14.00 a já s Bončou nastoupila ještě jednou o pořadí. A zase proběhnout a určení 4., 3. místa. Zůstaly jsme už jen s Acory od Zeleného buku. A opět běhat. V tom letu ukázal Acory 2. místo a Bonnie byla vítězkou. Slzičky mi ukáply, protože jsem ani nedoufala v takové umístění. A aby toho štěstí nebylo málo, v klání o Klubového vítěze pan Perosino opět na první místo postavil naší Bonnie. Bylo úžasné slyšet potlesk okolo a vědět, že i přítomní tuto jeho volbu schvalují. V závěrečné řeči jsem velmi ocenila jeho slova k Bonnie, mě bylo doporučeno, ať se snažím ještě více v předvedení a to i názorně.  Tento rozhodčí na mě udělal veliký dojem a jsem moc ráda, že jsme prošly jeho posouzením na jedničku.

Tato výstava byla naše první letošní pod širým nebem a mě se líbila daleko víc, než ty  v halách. Přijela sem spousta lidiček, se kterými nám bylo dobře, jako vždy jsme si ani nestačili říci vše, co jsme chtěli. A to hlavně s Petrou, paničkou Báry B. Bory z Milotiček, která se připravuje na velikou událost, svá první štěňátka.  Piknik jsme si užili nejen my, ale i naši hafánci. Závěrečné dělení dobrot byl pro ně asi největší zážitek.  Takže napřesrok si tuto slávu jistě nenecháme ujít a už nyní se moc těším na další setkání, tentokráte na svodu mladých.

 Fotky k nahlédnutí zde....