Jdi na obsah Jdi na menu
 


CLUBSIEGER- ZUCHTSCHAU 2006 - LEONBERG

24. 9. 2006

Tento víkend jsme se poprvé vypravili do kolébky vzniku leonbergerů, do německého města Leonberg. I když jsme měli přihlášenou jen Bonnie B., jela s námi i Adélka, aby viděla, kde se vlastně leonberger zrodil. Město Leonberg je velmi krásné a i kemp, kde stáli stovky karavanů, stanů a hemžil se lidičkami a leonky, nás nadchnul. Výprava ČR byla početná a narazili jsme zde na spostu známých českých i moravských leonkářů.

V neděli, když jsme si vyzvedli katalog, jsem ustrnula. Na výstavu se zde chystalo 322 leonbergerů. Od štěňat až po seniory, všude spousta psů. Takovou sešlost leoní krásy jsem viděla poprvé a byla to nádhera.

Když jsem ale posléze zjistila, že Bonnie B. nastoupí do třídy otevřené s dalšími 44 fenami, humor mě trošku přešel. Posuzování této třídy trvalo p. Hummelenovi bezmála 5 hodin a čekání na výsledek byl dlouhý. Ale čekání se vyplatilo a naše Bonnie B. si i v této silné konkurenci vybojovala známku Vorzüglick- tedy Výborná , z čehož máme ohromnou radost. Posudek byl také pěkný, takže jsme byli spokojeni. I ostatní zástupci českých leonů dopadli vesměs velmi dobře a když nám na zpáteční cestě přišla SMS od pí. Šmrhové, že se Bonči mamka, Audrey Zařické údolí zvaná Bora stala ve svých 7,5 letech Vítězkou celé této výstavy, byla naše radost o to větší, protože je to první český leon, kterému se tohle podařilo. Gratulujeme.