Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky/ NEW

Příspěvky

Ashanti čeká štěňátka

15. 7. 2019

66894595_630574994131065_4817289929702768640_n.jpg

 

Milá aktualizace stránek

19. 2. 2019

Nyní se konečně snad také u nás vše dostává do klidnějšího tempa a tak i na aktualizaci stránek došlo. Daří se nám moc dobře, stále žijeme běžnými starostmi a psy ... tedy já především, avšak i zbytku rodiny dělám to naše žití veselé. Shanti nám shodila před zimou kožíšek, tedy měla prázdniny, které si užila s Amálkou především povalováním se doma, alespoň pod stolem v kuchyni, když už ne v posteli, nebo s noblesou dámy, v obýváku na sedačce. Je to pecka zkrátka.

Čas předvánoční i novoroční jsme věnovali našim zrzečkům a s mou drahou polovičkou jsme si dopřáli relax na výstavách s přáteli. Třešinku na dort nám nadělili Smučík a Nellinka, oba se stali šampiony Slovenska a protože se nám to výstavní hemžení, užívání si pohody bez vařečky, pračky a jiných běžných nutností líbí, budeme si ten adrenalinek dopřávat i nadále. A to i s malinkou dcerkou našeho Smučíka, kouzelnou kuličkou, která dostala jméno

Mia Julia z Temných nocí.

Nu neodolala jsem a po té, co se Smučíkovi zadařilo první veliké zamilování, mé  přání, mít jeho dcerku doma, bylo vyslyšeno, ale i rodinou vřele uvítáno, protože ta krásná malá špicí holčička je čertík i andílek v jednom.

Tak a nyní se soustředím především na vše, co nás dovede opět k tomu nejkrásnějšímu, co se v chovatelské stanici může přihodit a tím jsou štěňátka. Nellinka i Ashanti jsou psí holky krev a mléko, tedy zkusíme to štěstíčko pošolíchat a snad bude stát při nás.

ps: aktualizace stránek Smučíka a Nellinky

dsc_5604--1-.jpg

 

... a čas letí

2. 11. 2018

dsc_7770.jpg

 

Čas opravdu letí jako bláznivý a za je námi léto plné radosti.

 

No a jelikož jsme stále v jednom kole, jak v tom leoním, ale také ve špicím, nějak ani nebyl čas psát na stránky.

To nej nej nám připravila naše Nellinka, která přivedla na svět dva velmi pěkné špicí chlapečky, Alvinka a Amorka. Ti jsou dnes již v nových rodinách, jsou krásní a vede se jim moc pěkně. Rošťáci jsou po mamině a jejich majitelé se s námi o radosti dělí opravdu pravidelně.

Další velmi pěknou novinkou konce léta byla účast našeho malého prince Smoochyho na klubové výstavě špiců, kde získal známku V1, ale také CAJC a BOJ. Již v srpnu se stal Českým junior šampionem, navíc prošel i bonitací a stal se chovným psem KCHŠ. Jako perličku si z Evropské výstavy ve Varšavě dovezl známku V3 a stal se tak třetím nejlepším juniorem Evropy.

Ashantinka také nelenila a z klubové výstavy leonbergerů, kam nastoupila pouhých 5měs. po porodu, si odnesla ocenění V1, CAC a BOS.

Já se navíc stala už podruhé babičkou, máme rozkošného malého Kubíčka a tak tentokrát musím říci ..

LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO heart

 

Budeme mít štěňátka ...

9. 5. 2018

Můj veliký sen se plní


Oznamujeme s velikou radostí, ale i s pokorou, že naše malé zrzavé štěstíčko,
Ornellka Lion of Božetice a krásný, malinký Xanto von Chandrapura

očekávají narození svého zrzavého štěstí....

dsc_2195.jpg

 

Plánujeme krytí naší malé Nellinky ...

10. 4. 2018

dsc_0514.jpg

Po všem, co se odehrálo v poslední době potřebuji pro bolavou duši opět trochu elánu a naděje. Velikou naději mi dala všechna vyšetření s Shanti, kdy jsme se dozvěděli, že jen úplně banální bakterie, která se vyskytuje všude kolem nás, v nás, v našich psích kamarádech, se u Shanti přemnožila. Ona s ní žila po celou dobu, nijak jí neškodila, ale bohužel fatálně uškodila našim leoním miminkům. Velikou pomoc jsem našla v Laboratořích Veterinární Molekulární Diagnostiky Vemodia, jmenovitě u velmi vlídné paní. MUDr. Peková Ph.D. mi zcela srozumitelně vysvětlila co se stalo, proč a jaký je další možný postup, abychom se štěňátek leonků dočkali. Jestli tomu tak bude u Shanti nyní zodpovědět nedokážu, chce to čas, srdíčko je stále bolavé.

Avšak nyní věřím, že mi pomůže naše zrzavá malá kráska Nellinka, se kterou se co nevidět vypravíme za panem ženichem a já, pokud bude štěstíčko s námi, propadnu tomu zrzavému mámení ještě víc. 

 

********************************************

21. 3. 2018

1277.gif Je velmi bolestné psát tato slova, neb slzy stále tečou. Shanti porodila svých 7 štěňátek s váhami víceméně pěknými a také pěkně čipernými. Jako blesk z nebe nám však 2 dny po porodu kulíškové opět přestali sát a jeden po druhém, stejně jako minule začali odcházet, až nám zbyla jen prázdná bedna. Ale i v tom nesmírném smutku, který zde zavládl, se pídím proč, když jsem udělala všechno, co bylo v mojich silách. Díky pitevní zprávě štěněte z minulého vrhu, díky průběhu událostí nyní, skládáním střípků k sobě, docházím pomalu k vysvětlení toho, co se stalo. Jistotu však budeme mít až po rozborech, vyšetřeních a pitvě štěňátek, co odešla nyní. Bohužel mé podezření směřuje k tomu, že vina není jen na straně Shanti. Ta je naštěstí v pořádku fyzicky, je však velmi smutná a své štěňata hledá. Udělám cokoliv půjde, abych tu mozaiku neštěstí poskládala do konce, stanu se asi i trochu nepopulární, ale Shanti a naděje, že se dočkám své leoní holčičky od ní, mi za to stojí....

.... pomocnou ruku mi po doporučení nabídla paní z laboratoří Vemodia a já věřím, že se spolu ke šťastnému konci dobereme

 

Smoochy Boy Lion of Božetice

18. 1. 2018

Radostí s našimi leoními slečnami máme vskutku dost a dost, bohužel i smutné a nepěkné se nám nevyhýbá. I proto jsem se rozhodla před časem, pořídit si mrňousky. Olivce nebylo přáno a do chovu v ČR se nezapojí, malá Nellinka nám po všem potřebném k chovnosti snad radost ze štěňátek umožní, ale ony jsou tak malinké a veselé, že jsme neodolali a pořídili jim krásného špicího chlapečka,  opět z CHS Lion of Božetice, malého Smučíka. A dobře jsme udělali, veselo, hlasito a akčně je v našem domečku nyní opravdu velmi a Smučík si omotal nás všechny okolo svých huňatých tlapiček ...

takže  "Smoochy Boy Lion of Božetice"

je už bezmála 4 měsíce malý paša ve svém harému :)

dsc_5551.jpg

 

 

plánujeme krytí Ornellky a Ashanti

18. 12. 2017

dsc_7601.jpg

 

Aktualizace rubriky Štěňata

30. 11. 2017

dsc_2311.jpg

 

Aktualizace rubriky štěňata/puppies ...

18. 2. 2017

dsc_5581.jpg

 

Všem lidem dobré vůle přejeme krásný rok 2017

31. 12. 2016

1e8rj-11e-1.jpg

Rok 2016 se s námi loučí a jako každý odcházející rok přinesl něco krásného, něco méně, přinesl i odchody nám milých bytostí, ale zároveň i zrození nových životů.

Z pohledu psího budu ráda vzpomínat na chvíle vítěztví naší Ashanti, která se v tom kratičkém výstavním období stala šampionkou Slovenska a vítězkou klubové výstavy se získáním titulu Klubový vítěz. Vše se ale točilo kolem jejího krytí v Holandsku, hned tím lednovým neůspěšným, pak ale i tím červnovým, ze kterého se narodila 4 krásná štěňátka, která nyní dělají radost v nových rodinách. Do naší smečky přibylo další štěňátko, naše malé zrzavé štěstíčko, špicí slečna Nellinkaheart, se kterou se do společenského života zapojíme hned v únoru. Projeli jsme se Shanti daleké kraje, setkali se s mnoha přáteli, poznali mnoho nových a užili si veselé chvíle.

Jediné mé přání pro rok 2017 je, aby byl alespoň takový jako ten starý a v tom lidském žití, aby se mému synovi v březnu narodila zdravá holčička, která mne tak postaví rovnýma nohama i do řad "babiček".

Tedy milí moji, Vám všem přeji z Galaxy Oss krásný a veselý rok 2017 wink 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky/ NEW | Komentářů: 0

Krásné Vánoce ...

19. 12. 2016

img_2074.jpg

 

Vítej doma Nellinko ...

19. 11. 2016

dsc_3101.jpg

Do naší početné psí rodinky přibyla koncem září další oranžová psí holčička jménem

Ornellka Lion of Božetice, zástupce plemene německý špic malý. Pro nás je to od prvního okamžiku opět malé rozesmáté a velmi aktivní psí miminko a opravdu vůbec se s ní nenudíme.

Oliva je šťastná, že má doma sobě rovnou parťačku a kdo ví, jestli se pustím i druhou cestičkou, než tou s leonky.

Je to zkrátka opět jen o štěstí heart

 

A opět je vše při starém, tedy skoro ...

13. 11. 2016

2zxda-4vwt8-1.jpg

Období odchovu Sluníček je šťastně za námi. Vrh to byl velmi pohodový, štěňátka se vyvedla do krásy, ke spokojenosti mé, ale především svých nových páníčků, kteří pravidelně píší a posílají fotky. Tentokrát, jak si mnozí mysleli, nezůstala jediná holčička Dorotka doma u maminy Shanti, protože stav leoních princezen u nás je počtem 3 tak akorát na to, abych se jim zvládla věnovat tak, jak myslím, že je pro ně důležité. Tedy napřesrok, pokud bude štěstí s námi, zůstane holčička z vrhu "E". Více v rubrice štěňátka wink.

Takže Sluníčka naše kouzelná, přejeme hodně štěstí v nových domovech a věřím, že se co nevidět opět setkáme heart

 

Ashanti má štěňátka ...

29. 8. 2016

dsc_9762.jpg

Je u nás už týden veselo....

22.8. se má krásná Shanti stala maminou.

Máme 3 leoní chlapečky a jednu holčičku. Porodními vahami si špuntíci kompenzovali jejich počet a byli to hned pěkní cvalíci. Nyní po týdnu jsou všichni už na 1kg, jsou to roztomilé černohubky po mamině a už i barvou si dovoluji tipovat, že se povedou po svých rodičích a prarodičích, což bylo mojim cílem. Shanti je mamina jako fík, je velmi opatrná, aby nešlápla, nelehla nějak nešťastně a tak jsou Sluníčka s ní po celých 24hodin. Máme z nich velikou radost, kéžby i nadále vše běželo tak pohodově a s radostí. Bohužel pro všechny co chtěli štěnátko, či stále se zájmem volají a píší, musím napsat, že Sluníčka všechna jsou již rezervována.

 

a my už jdeme do finále ...

21. 8. 2016

dsc_9379.jpgJelikož po celý čas březosti Shanti šlo vše v naprosté pohodě, všechno jsme stihli nachystat tak, aby se malým leoním miminkům u nás líbilo, ani jsme se nenadáli a jsme u konce. Shanti se právě připravuje k porodu, no a já nezapomněla přemýšlet, jaké že to budeme pro náš vrh D  používat pojmenování. A tak budou po svém taťkovi, kterému doma říkají SUNNY, což znamená " sluneční", naši špuntíci vedeni v mé knize odchovů pod názvem

"SLUNÍČKA" .

Už se nemohu dočkat, až se nám vykutálí a já si poňuchňám další z tolik vyhlížených pravnoučátek mé Bonnie B. a prvních potomků mojí milované Ashanti...

heart

 

 

Ashanti čeká štěňátka :)

19. 7. 2016

13699515_1269083796442769_1503337736_o.jpg

Ačkoliv se naše Shanti od návratu z Holandska chová naprosto jinak, stala se z ní umazlená povalečka, která většinu dne spí a spí, přesto jsme po lednovém zklamání jeli na sono s obavami. O to víc jsem byla nadšená, když se malé bublinky na monitoru objevily a nám se dostalo té nejmilejší zprávy, na kterou jsem se tolik těšila.

Ashanti Canis Major Leo čeká štěňátka. 

Světlo světa by naši leoní špuntíci měli spatřit kolem 23. srpna.

Ashanti is pregnant, puppies expected on August.

 

Láska nebeská ...

23. 6. 2016

21.a 22.6.2016 jsme se s Ashanti vrátili opět do Nizozemí na krytí. Už v lednu jsem se do Sunnyho zamilovala a proto, ač jsem zvažovala všechny možné varianty, nic nedokázalo mé rozhodnutí nakonec změnit. Sunny, byť nyní bez kožíšku, je velmi pěkný leoní kluk, s roztomilým kukučem a výbornou povahou. Tentokrát jsme se původně vydali na delší dobu, ale průběh krytí, kdy se ti dva předvedli oproti tomu lednovému, jako naprosto zamilovaný pár, naší minidovolenou v Nizozemí zkrátilo. Krytí bylo přímo ukázkové a tak nyní je mojim velikým přáním, aby za 3,5 týdne USG ukázalo, že se já a i lidé, kteří čekají trpělivě se mnou, dočkáme malých bublinek na obrazovce a já  pravnoučátek mojí Bonnie, které jsem jí slibovala, ale bohužel nám nebylo přánocnp4zzdueaafnc_.jpg ...

 

KV MSKCHPL Zubří *

17. 5. 2016

13230686_10209347690870108_502818844_o.jpg

Tak nevím, jestli stále ještě nespím a nemám krásný sen....

Do Zubří jsme jeli s Olí a Shanti s přáním pěkného počasí a skvělé zábavy, což do puntíku vyšlo. Ale tento víkend byl neuvěřitelným úspěchem naší "malé" Shanti. V sobotu nastupovala do třídy vítězů spolu s dalšími 9ti fenkami. Posuzoval pan O.Vondrouš a ač jsem to opravdu nečekala, umístil Shanti na první místo se známkou V1 a CAC. Poté když se běželo o Klubovou vítězku, musím uznat, že Shanti běžela jako pírko a vůbec ne znuděně, jak to většinou bývá.

Tedy pro rok 2016 se naše Ashanti Canis Major Leo stala

KLUBOVOU VÍTĚZKOU MSKCHPL .

Nu a titul BOS nakonec vybíral pan M. Václavík a jeho oči opět skončily na Shanti. Radost jsme měli převelikou a všem, kdo nám u kruhu držel palce velmi děkuji, protože nyní vím, že to nebyl žádný sen heart

V neděli na další výstavě se Shanti ve třídě vítězů umístila se známkou V1 a CACem na prvním místě a mne velmi těší, že její posouzení od dvou rozhodčích je vskutku velmi podobné.

Na této jarní klubovce se předvedli i mnozí z vnoučat i pravnoučat Bonnie, velmi krásně bodovali a tedy suma sumárum  jsem šťastná jako ...

BLECHA laugh

 

Výstavní víkend na Slovensku

9. 5. 2016

dsc_3080.jpgNa Slovensko, do Lučence jsme se vydali se Shanti v letním oblečku. Ta můra si vylíná vždy, když se to hodí nejméně, ale co naplat, zajištěné ubytování již zrušit nešlo a tak jsme jeli zkrátka jen do počtu. O to větší radost mi Ashanti udělala hned v sobotu, kdy z kruhu v konkurenci dalších dvou pěkných leonek, odešla od polské rozhodčí Anny Kochan se známkou V1 a posledním potřebným CACem. Tímto Shanti splnila podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION.

Nu a v neděli, abychom měli ten víkend opravdu krásný si od srbského rozhodčího  Loziće Željka odnesla opět známku V1, CAC, ale posléze také CACIB a BOS. Víkend spolu s nádhernou přírodou, milým setkáním s vnoučaty mé Bonnie, Amorem a Afiou Lord of Leon, kteří na výstavě také velmi pěkně bodovali a jejich páníčky ... to vše udělalo z našeho víkendu v Lučenci opět vydařenou leoní akci. Mám z Ashanti velikou radost, ta uličnice nastoupila na místo po Bonče a ta by měla ze své vnučky určitě velikou radost.

 

miláček Shanti ...

14. 4. 2016

dsc_2531---kopie---kopie.jpg

S příchodem jara vždy nabírám na elánu a veselé mysli. O tu se po všech prohrách, odchodech mojich milovaných holek, Sindy, Adélky, Bonnie ...  starala v loňském roce především Ashanti. Je to rarach stále neskutečný, ač příští měsíc oslaví své 3. narozeniny. To ona mi dala na to nepěkné zapomenout, díky ní jsme zažili velmi rušný loňský rok, se spoustou přátel, výletů, cest a radostí. Dnes navíc, před pauzou v našem leoním společenském žití dorazil Shantině i diplom SKJ( Slovenská kynologická jednota)  a v něm stojí, že se to moje třeštiprdlo stalo pro rok 2015

2. nejůspěšnější představitelkou plemene a pohlaví .

Spolu s výsledkem z MVP v Salzburgu, kde jsme byli minulý víkend a Shanti byla ohodnocena speciálním rozhodčím rakouského klubu panem P. Cejnkem známkou V1 a titulem CACA  myslím, že by babička Bonnie byla na tu svou malou vnučku pyšná tak samě, jako jsem já.

 

Ashanti bohužel nyní štěňátka neočekává

11. 2. 2016

Pro všechny, kdo píší s dotazem jak jsme na tom, musím bohužel oznámit, že Shanti tentokrát štěňátka mít nebude. Velmi mne těší váš zájem a pro informaci uvádím, že krýt, ještě lépe připraveni, budeme koncem května tohoto roku.

 

Shanti - od štěňátka k ženichovi

26. 1. 2016

 

PF 2016

31. 12. 2015

1e8rj-11w-1.jpg  Krásný, pohodový, šťastný a hlavně plný zdraví  ... rok 2016  přejeme z Galaxy Oss všem Vám....  Pro nás bude nový rok hned od začátku hektický, Shanti si vše promyslela, usoudila, že nás opět překvapí a začala si nám holčička naše zlatá hárat. Tedy dnešním dnem začíná má příprava na cestu ... a kam? S naší Shanti se za pár dní vypravíme za naším leoním pánem klukem do Nizozemí laugh... jak je u mne zvykem a Shanti se mnou opravdu ve všem drží basu, bude vše opět docela na rychlo, ale snad to dáme, protože my jsme holky šikovné wink

 

sbohem Bonnie ...

10. 11. 2015

 2zxcq-avao-1.jpg R.I.P. Bonnie B. Bora z Milotiček
16.9.2003 - 10.11.2015
.... nejtěžší den, den loučení s tou nekrásnější leoní dámou nastal. Den, kterého jsem se tolik bála už velmi dlouho. Dnes ráno
navždy utichlo to nejkrásnější, nesmírně milující srdíčko mé Bonnie ... leoní dámy s velikým D. Bůh je mi svědkem, že jsme spolu bojovaly do poslední chvilky, ale věděla jsem dobře, že nyní už naposledy a marně ... svou nejdražší přítelkyni jsem musela nechat odejít. Jít za Adélkou a jejími ostatními dětmi, jít tam, kde jí je líp. Lásko moje, nemám slova, jak vypsat co cítím, jak moc se bojím toho, že nedokážu Tvůj odchod zvládnout, ale věř mi, že nikdy se naše duše nerozejdou ... Děkuji Ti za nejkrásnějších 12 let, co jsme spolu mohly jít životem ...

 

podzim u nás ...

5. 11. 2015

dsc_1176.jpgPodzim u nás je  poněkud hektický, stále je spousta práce kolem domu, tak trochu je to už i o přípravách na štěníky.... Stále ještě jezdíme po výstavách s přáteli, dá se říci, že Shanti, co nám konečně nahodila i kožíšek je moc šikovná a dělá mi velikou radost. Bonnie a Bellami jdou podzimem ve svém pomalejším tempíčku a s rozvahou, oproti naší "omladině". Zkrátka se nenudíme, v plánu máme ještě pár těch adrenalínků ve výstavních kruzích a pak se v lednu, či únoru rozjedeme na cestu za naším leoním panem vyvoleným ... už se moc těším heart

 

Club Show Leonberg - 27.9.2015

1. 10. 2015

12050653_10207599837254860_494444458_o-1-.jpg

S velikou radostí, pokorou a nadšením jsem letos s Ashanti vyrazila opět do kolébky leonbergerů, na klubovou výstavu Německého klubu. Letošní Leonberg nebyl tím, co jsem znala s Bonnie, leonků se zde sešlo "pouze" 187, nicméně výstava to byla jak jinak, než nádherná, jako ostatně pokaždé, když jsme do Leonbergu zavítali. Ashanti nastoupila coby druhá nejmladší do třídy šampionek. V  kruhu se tentokrát předvedla s naší milou Elenou Kraskovou z Ruska a obě dvě mi udělaly nesmírnou radost. Ač nedosáhly na stupně vítězů, ale v tak skvělé konkurenci šampionek z mnohých zemí se pranic neztratily a získaly známku VÝBORNÁ. Jejich předvedení v pohybu, v postoji i povaze bylo fantastické a já jsem pyšná. Pyšná na moje zlato-červené trdýlko, ale i na to, jak se Elena bravurně zhostila předvedení Ashanti. Pyšná méně jsem však byla, že naše dosti početná česká výprava pranic nedělala čest vlastenectví a tak skupinky se vesele tvořily tak, jak je zvykem na tuzemských výstavách. Posléze když si pročítám mnohé "povídání" třeba na FB, je opravdu pro mne s podivem, že mnozí, co do světa křičí cosi o leoním míru, neumí ani papulu otevřít na pozdrav a lidem, od kterých bych ten pozdrav ani snad  nečekala, nebylo zatěžko pozdravit i první, prohodit milé slovo a radovat se z úspěchu a to nemalého, z celé české výpravy ... njn, je s zajímavé, kam až jsme schopni zajít v lásce k leonbergerům ...

 

Krásné 12. narozeniny Bonnie ...

16. 9. 2015

 226267_212881215396371_5888052_n--1-.jpgKrásné 12. narozeniny Bonnie !!! Happy Birthday Bonnie !!!
.... zní to až neuvěřitelně pro mne, ale dnes se dožívá moje nejkrásnější leoní DÁMA Bonnie B. Bora z Milotiček  nádherných 12ti let!!! Nesmírně krásných 12 let jejího žití na tomto světě, kdy jde se mnou, mým životem a vskutku ho naplnila obrovským štěstím tak, jak se na leonka sluší. Přežila jediná o dlouhou dobu své sourozence, své i mnohé děti, ale udělala také šťastnými nespočet lidí, kterým dala svými odchovy mnoho radosti, štěstí a leoních přátelství. Díky Bonnie mám i já velmi mnoho kamarádů, mám nespočet nádherných vzpomínek, ale především obrovskou životní přítelkyni, která mi je vším, co jen leoní dáma může býti. Bonnie nyní už opravdu nekypí zdravím, nožky nás neposlouchají, očka nevidí, s cukrovkou statečně bojujeme už po 3 léta. Ale má milovaná Bonnie ví dobře, jak nesmírně jí miluji a proto se pere stále, co jí síly stačí. Lásko má největší, přeji Ti zdravíčko, víc ne, víc po mém boku nepotřebuješ, protože to ostaní Ti s velikým díkem budu obstarávat já ...

 

DUO DANUBE Bratislava 08/ 2015

23. 8. 2015

 

Nové fotky Olivky v galerii ...

3. 8. 2015

dsc_6647.jpg Olivka oslaví zanedlouho půlroční narozeniny ... velmi se změnila, z popelavého trpaslíčka se stává krásně oranžová malá pominka, její hyperaktivita je neskutečná, tak nějak se nezastaví celé dny a především ... miluje vodu. Svým způsobem je to prostě asi kachna křížená s pomeranianem, protože nyní v létě je veliká vzácnost vidět jí suchou. Je s ní veliká psina a holky se už dokonce naučily, že se to malé nic musí pěkně překročit, když jim poletuje mezi nohama, že jí tedy hold budou tolerovat ukrádání z misek a tak myslím, že nové kapitola Galaxy Oss se pomalinku začíná psát s tím, jak moc propadám kouzlu těchto pidi pejsků wink

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »