Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky/ NEW

Příspěvky

Jökllíci - 6.týden

14. 5. 2010

 S Jökllíky je stále co na práci, tak malinko pokulhávám zde na stránkách. ObrazekJejich šestý týden byl opět plný her, dovádění a lumpačení. Jak to tak bývá, připravené hračky jim moc nevoní, za to např. kartonové krabice, PET lahve, starý hadr, to je panečku zábava. Naše malá domoliční četa jak se patří roste, váhy jsou velmi pěkné a k jejich prospěchu se snažíme držet zásad správné PSÍ výživy. Zanedlouho se naši leomedvědi rozjedou do svojich nových domovů, no a já nevím, komu se bude stýskat více. Ale asi zvítězím já s rodinou, která se tentokrát do výchovy zapojuje celá, včetně našeho taťky, který umí připravit Jökllíkům ten nejbáječnější oběd  a i babičky Marušky, která jim dokonce povídá pohádky :-D 

Do galerie přidány nové fotky .....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky/ NEW | Fotografie:

... Jökull a Jökllíci

9. 5. 2010

 Dnes byl u nás velký den D. Obhlédnout své potomky si přijel jejich taťka, Jökull Löwe von ObrazekWalhall

Více ZDE ....

 

... první odhad našich kulíšků

8. 5. 2010

To málo času spObrazekolečného žití s Jökllíky nám až mooc rychle utíká, je mi z toho smutno už nyní. Ale s jejich věkem přichází i naše odhady  jejich povah. Coudy je živel a nemá v partě konkurenta, Cezarek je rošťák , ale taky mazlík, Casper bude sluníčko rozesmáté, ale paličaté no a Cipísek je sluníčko moje, tipuji že bude uličník, s neviným pohledem. Holčičky jsou si až na Karkulku a Jahodinku  velmi podobné. Ty dvě treperendy se opravdu neztratí. Poměnka je průzkumnice, naši kluci jí říkají Xeno, Fialinka je modelka a  správná potvůrka, co si otočí kolem prstu každého , no a jedna holčička, Růženka už ví, proč dostala své jméno a snaží se mu dostát. Je to mazlinka k neuvěření a já už nyní vím, že její budoucí páníčci ji v jejím počínání budou mooc podporovat. 

Nové fotky přidány do galerie Jökllíků 

 

... bravo Bostone !!!

3. 5. 2010

 

  MObrazekilé zprávy mám konečně po dlouhé době id od majitelů Bostona z Polska, kteří po bezmála dvouch letech vzali telefon do ruky a já se pak nestačila divit a radovat.

Boston Gulli Galaxy Oss

je ve svých třech letech šampionem Polska a Ukrajiny. Je již i zbonitován s DKK 0/0 a po světě mu běhá již 17 potomků. I takové zprávičky nás  opět pomalu vrací do leoního světa a Bostonkovi a jeho majitelům srdečně gratulujeme. 

 

Za fotografie velmi děkujeme Marice Makovcové  z CHS Ketyland .

 

Jökllíci - 5. týden

3. 5. 2010

Jak jsem již psala, překulili jsme se s Jökllíky do druhé poloviny jejich pobytu u nás. Mají celé dny spoustuObrazek práce, samozřejmě bašta vítězí, takže známé zacinkání na misku a všichni letí , jen aby byli u misek první . Nyní je s nimi teprve legrace, pošťuchují se, okusují, tahají nás za nohavice... zkrátka je jich opravdu plný dům i zahrada. Hladících a šišlajících dvounožců máme také v zásobě spoustu a ty jejich nosy ... to je prima kousací věc. Já jako správná vychovatelka běhám doma s pokličkama a třískám jako o život, splachujeme na prázdno WC, vysávám nejraději v době, kdy se ukládají k spánku a vymyšlím plno skopičin, aby se Jokllíci vypravili do světa a nelekli se prvního neznámého. V neděli se přijede podívat taťka Jökull a to bude teprve veselo. 
 

Jökllíci - 5. týden

1. 5. 2010

Obrazek  Jökllíkům je dnes 5 týdnů a než se zítra rozepíši o dalších jejich lumpárnách a přidáme nové fotky jednotlivých kulíšků, předem malé poděkování od nás letí do Ústí n. Labem, k našim milým kamarádům, majitelům Bončiny sestřičky, Báry B. Bory z Milotiček.  Krom vydatné pomoci ve focení jednotlivých fotek našich špuntíků, byli Jökllíci téměř celý den opečováváni, muchlováni a nošeni tam i zpět do pelíšku. Největší aplaus sklidil  malý Cipísek , Klárka ho ňuchňala jak se patří a mnoo, pardon, až jsem se bála, že nám ho odveze k adopci k Barunce B.

 

 

Jokllíci - 4. týden

27. 4. 2010

Obrazek Jokllíkům jsou již 4 týdny. Jsou to veselá, hravá a papkavá štěňátka. Skončila nám karanténa a tak je konečně správná doba k návštěvám budoucích majitelů a všech našich přátel. Nastává čas na seznámování Jokllíků se spoustou nového, zvuky, zvířecími kamarády, kamarády našich kluků, česání, cachtání se ve vodě ... no zkrátka všemožné  dělání všemožného, aby Jokllíky v budoucnu nic nepřekvapilo. Čeká nás spousta práce, ale taaaak krásné, že mi ani nevadí, že pojem " padla " mám až dlouho po půlnoci. Bellami, Adélka i Syndy se role tetiček zhostily na výbornou. Bonnie má ale naše psí holky stále pod dohledem a jakmile se jí něco nelíbí, dokáže potichu, ale rázně všem říci, že Jokllíci jsou jen její  a tudíž  žádné vylomeniny se konat nebudou. 

 

 

.... gratulujeme !!!

25. 4. 2010

Obrazek

  Na mezinárodní výstavě psů v  polském Opole se velmi pěkně předvedl  náš Boston Gulli Galaxy Oss. Ve třídě otevřené se umístil na místě prvním , se známkou V1, CWC .

Jelikož o Bostonkovi mám velmi málo zpráviček, o to více mne jeho úspěch těší. Srdečně gratulujeme !!!

 

.... a opět nové fotky

23. 4. 2010

Obrazek  Malý Jokllík - Coudy si asi opravdu vzal do hlavinky, že z něj bude Superstar. Jeho zpěv tak malinko tahá za uši, ale jemu to nevadí a věnuje se mu často a mooc rád :-)

Přidány nové fotky do galerie Jokllíků 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky/ NEW | Fotografie:

.... gratulujeme Jökulle :)

22. 4. 2010

ObrazekNa klubové výstavě KCHPL získal tatínek našich štěňátek

Jökull Löwe von Walhall 

v silné konkurenci tř. otevřené krásné 4. místo. |Velice gratulujeme a těšíme se na něj i  jeho páníčky, protože jak psal, na své potomky se už velmi těší  a za pár dní se za námi chystá. 

 

.... nové fotky

22. 4. 2010

Obrazek

 Jokllíci se konečně stávají těmi roztomilými leomedvědy a tak i focení mne začíná bavit více a více. Jsou to sluníčka, ač děsně ukřičená, ale naše. Poprvé opustili svůj první příbytek a vydali se na průzkum kuchyně a jídelny. Panečku to vám ti byla věc. Vrcení ocásků z radosti poznávání nového nebralo konce. No a pak nabaštit ... nejdříve mňamku z misky a pak ještě od mamky a honem opět do hajan. Každý den je na nich znát a já už nyní vím, že s těmito štěníky se budeme loučit za čas velmi těžce. Přidány nové fotky do galerie Jokllíků ...

 


 

Jokllíci - 3. týden

20. 4. 2010

Obrazek  Čas neůprosně letí a našim Jokllíkům již byly tři týdny. Jsou to malincí neposedové, nožky už poslouchají skoro jak mají, mlíčko z misky už umí pít pěkně spořádaně, stále se ještě hodně spinká, ale když se vzbudí, jsou slyšet určitě až na ulici. Mají skvělé pány chůvičky, Domča s Dádou totiž kupodivu raději sedí u Jokllíků a mazlí a mazlí. Mamka Bonnie si chodí už také více dávat pauzu, ví, že ji rádi zastoupíme a tak se opět prohání s Adélkou a Belkou, i na procházky se hrne a troufám si říci, že jí mateřství opět přidává na kráse. Chystáme se brzy ven a tak i fotky začnou být zajímavější a hezčí. Nové  fotky  najdete v galerii Jokllíků

 

 

Jokllíci - 2. týden

14. 4. 2010

  ObrazekJokllíkům byli  2 týdny a začíná s nimi být veselo. Už všichni zvědavě koukají na svět,  po už docela jistých nožkách zkouší přidávat na rychlosti, jakmile strčí mamka Bonnie hlavu do bedny, rozběhnou se a je to jako tetelení houfu malých minipejsků. Začínají první hry,  i mlíčko z mističky ochutnávají a to velmi zdatně. Nyní  nás čeká i více hlídání, jellikož už přišli i na to, že když nejde mamka k nim, jde to i obráceně.  No a jak trošku vysvitne sluníčko a bude teplo, chystáme se s Jokllíky na první průzkum terénu zahrady, ale i na zlobení tetiček Adélky, Bellami a Syndy.

 

Jokllíci - 1. týden

5. 4. 2010

Obrazek   Jokllíci jsou na světě svůj první týden. Ještě s nimi žádná psina tedy není, jsou to malé kuličky projevující se jen vrněním, pískotem a pozor, někdy i rádoby štěknutím. Začínají se stavět na vratké nožky, zatím to moc nefunguje, ale po bedně se  tzv. plazením, přískokem vpřed, pohybují jako čertíci. Výhrou je vždy ten báječný mámino dudlík a stále platí " kdo dřív přijde, ten dřív baští ... "  Bonnie je po porodu už opět tou mou starou |Bonnie, hodně ostražitá je jen na Mayu, která se s kočičí drzostí chodí koukat na štěňátka až do bedny. Adélka a Bellami už své sourozence také viděly... obě si mohly hlavy nad tou drobotinou ukroutit. No ještě nějaký čas  a Jokllíci jim ukáží, co je to parta malých leonků :D .

 

Benjamin Gulli .....

2. 4. 2010

Obrazek  S příchodem malých Jokllíků opět budeme stát před výběrem nových páníčků. Někdy je to velmi těžké odhadnout lidi, oni všichni jsou zpočátku velmi vstřícní a milí, jen pak malinko zapomenou na rodné hnízdo jejich mazlíka. Jako chovatele mne to hodně mrzí, nicméně když vím, že je našim pejskům dobře, že jsou milováni, je to veliké zadostiučinění. Nejinak je to u našeho pejska Benjamina Gulliho, který byl ve vrhu B mojim favoritem. Ale i on s páníčkem si vzpoměl a krom gratulace k Jokllíkům poslal i svou fotku. Je z něj krásný pes, jistě se má prima a tak více než po dvou letech jsem velmi ráda za jeho zprávičku.

 

.... pozdrav z Německa

2. 4. 2010

Obrazek Ze štěňátek máme radost nejen my, ale i jejich taťka, Jökell Löwe von Walhall  s jeho páníčky , kteří často píší. S  přáníčkem k velikonocům poslali i nové fotky pyšného tatínka. Jen co Jokllíci povyrostou, těšíme se, že se na své potomky přijede podívat a trošku si s nimi zadovádět. 
 

.... první fotky Jokllíků

31. 3. 2010

Obrazek  Tak nějak malinko nestíhám a  i když jsem nyní na " mateřské " s Jokllíky, mám stále co dělat. Konečně i na stažení fotek došlo a tak přinášíme první fotky. Kulíšci se mají krásně, zatím jejich největší starostí je sprintík po bříšku k nejlepšímu cecíku a občas je otravuje panička s vážením . Bonnie je opět skvělá mamina a doma může  prozatím asistovat z dálky jen naše Maya. Adélka s Bellkou jsou už jako na trní, ale o to více je čas na škorpení se venku ....
 

Jokllíci jsou tady !!!

29. 3. 2010

ObrazekV sobotu 27.03.2010 se naší zlaté Bonnie B. narodilo 9 krásných štěňátek, 4 kluci a 5 holčiček . Jokllíci, jak jim říkáme, se mají k světu, nyní znají jen papkání, pískání a spánek, ale za pár dnů. které utečou jako voda,  se už moc těšíme na rozverné dovádění s tetami Adélkou, Bellami a Syndy, které nyní jen nesměle nakukují do naší jídelny. Hlavně Bellami trpí "  jako pes " , jelikož poprvé co je s námi zpět doma,  mi nemůže dělat " ocásek ".
Snad se Bonnie brzy umoudří a nechá je nakouknout alespoň na kousíček . 

 

Quintíci slavili 4. narozeniny .....

8. 3. 2010

Obrazek Jsem to ale ostuda.!!! V tom všem shonu jsem zapoměla poslat gratulaci našim prvním štěňátkům, Quintíků, kteří 28. února oslavili již své 4. narozeniny. Věřím, že Art, Artuš , Arnee, Aisha, Amanda, Aimee, Angela, Angie a Adelline Quin. dělají svým rodinám jen radost a  přejeme ještě mnoho šťastných let a psích radostí. Jen z fotkami  Áček je to malinko horší a tak alespoň jedna, za to mého velikého oblíbence Artuše Q. , allias Buffona. Tichá, ale stále bolestná vzpomínka patří mé Andy Qiun., které veselý leoní život ukončila tragická nehoda ( vlastně lidská zloba a hloupost) . 
 

..... druhé sono

4. 3. 2010

Obrazek  Dnes k nám po druhé dorazil MVDr. Fr. Zahrádka s ultrazvukem a Bonnie podstoupila již druhé vyšetření. Obavy byly tentokrát menší než při minulém krytí u Jökulla, protože na Bonnie je nyní už očekávání patrné, ale přeci, co kdyby....
To co jsme na monitoru viděli  nám ukázalo, že v domečku u Mrázů bude nejspíš opět velmi veselo. Přípravy nastávají a Jokllíků se už nemůžeme dočkat. A že to bude vrh opečovávaný ..... tety Syndy, Adélka a Bellami nám doufám budou vydatně pomáhat. Štěňátka by se měla narodit už do jara, kolem 28.3.2010 :)

 

První sono .... :) :) :) :) :)

22. 2. 2010

         Dnes, 27. den po krytí jsme udělali první sono a dle výsledku očekává naše Bonnie B. štěňátka . Máme velikou radost, ale malinko se mírníme a počkáme na sono další, za 10 dní. Na sonu jsem dnes malé Jökklíky viděla, ale přeci jen, po minulém zklamání si počkám, až ještě povyrostou a pak i u nás začnou ty pravé, předštěníkovské přípravy . Za držení palečků s Bončou předem děkujeme :D


 

.....ach ta zima

12. 2. 2010

Obrazek  Většině lidí už letošní zimní nadělení leze pěkně na nervy. Ale o to víc se ze sněhu radují naše holky a myslím nejen ony. Ano, sníh jim moc sluší, ale už nyní přemýšlím, jak jim bude slušet bahno, které bude s táním následovat. No ale i tak jim tu sněhovou nadílku mooc přeji :D 
 

....... výlet za ženichem

26. 1. 2010

 

Obrazek
 Bonnie B.Bora z Milotiček byla nakryta milým, statným psem psem z německého chovu,
 Jökellem Löwe von Walhall .  


              Více ZDE ....
 

Balu Gulli.

10. 1. 2010

Obrazek  Konečně se dostávám i k restům a tak i k psaní a aktualizaci stránek. Po vánocích nám velikou radost udělala návštěva našeho psího kluka, Balua Gulli. Ač přijel bohužel bez své věrné kamarádky Aretky, byl s Bellinkou opět hned veliký kamarád a užili si veselé řádění. Balík vyrostl do krásy, je z něho taky už ten pan leon, je to mazlík a já mu držím palečky, aby i s páníčkem oblomili smutné srdíčko paničky a místo po Aretce zaplnil další psí kamarád.

 Fotky ZDE  .....
 

..... hurá , zima

10. 1. 2010

Obrazek

 

   Sníh, zimu a procházky v bílém mají naše holky asi nejraději.

Tentokrát jsme vyrazili s foťákem a až na Bellami, která lítá jako čert a není skoro možné ji vyfotit, se pár nových zimních fotek podařilo. 

 

Boro, děkuji ......

3. 1. 2010

Obrazek  Velmi zarmouceni jsme z odchodu jedné z nejkrásnějších leonek, pro nás jedné z nejbližších, Audrey Zařické údolí, kterou všichni známe jako zlatou BORU z Milotiček . Leonky,  která mně osobně vnesla do života velmi mnoho štěstí, radosti a lásky v podobě naší Bonnie B.  Boro, z našich srdíček nikdy nezmizíš a za ty všechny krásné leonky, jimž jsi byla skvělou mamkou, za radost, kterou jsi rozdávala všem, kdo tě znali, Ti patří náš veliký dík. Sbohem  a dějuji paní Boro  ....

 

 

***************************************************************************(436)

22. 11. 2009

Obrazek

 

    Krásné podzimní dny, málo deště a hlavně mnoho sil do předvánočního shonu přeje

CHS Galaxy Oss.

 

 

 

Dalš prima víkend ......

18. 10. 2009

ObrazekJak jsem již předeslala v předch. příspěvku, strávila jsem tento víkend ve společnosti bezva lidiček a svou Bellami
na výcvikovém víkendu ve Sorkově.......

Více ZDE .....
 

..... Bellami a TART

13. 10. 2009

ObrazekJak jsem již psala, s Bellami jsem našla další a troufám si říci zajímavější , příjemnou činnost, pravidelně navštěvujeme cvičák a pod vedením p. Nejedlého jsme se vrhly na výcvik dle TARTu, jen bez obrany, což nám bylo umožněno. S Bellinkou se tento víkend chystám poprvé opustit svou velikou lidsko-zvířecí rodinu a jedem na náš první výcvikový víkend. Foťák bereme s sebou a já se už moc těším, jak si to spolu s Bellkou  a s malou staffbulkou Ginkou užijeme. Jen malé výčitky vůči Bonnie a Adélce hlodají, takže příště pojedou snad i ony s našim malým, prima psovodem Dádou, jenž je k mé radosti, stejně trefený psy, jako jeho maminka :)
 

Gullíci, vše nejlepší ......

22. 9. 2009

ObrazekNaše štěňátka vrhu B - Gullíci slaví své krásné, již 2. narozeniny. Vyrostli všichni do krásy, dělají doma doufám jen radost, někteří se již chystají na svou zkoušku z dospělosti. Držíme palce a přejeme s Bonnie, Adélkou  a Bellami hodně daších psích radostí. Ještě zmínka o naší Bellami všem, kteří mi svým jednáním hodně otrávili chovatelské nadšení  a naprosto změnili názor na vše klubové. Bellami zdárně navštěvuje výcvikový program, učení jí jde vskutku skvěle,bez problému,  mezi lidmi se pohybuje bez vodítka a strachu a je to ta nejveselejší leoní holka, kterou máme. Ps: zdravíme do Řitky ..... knihu o výchově štěněte rádi zapůjčíme, cit a lásku na prodej bohužel nemáme  :)
 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »